Ocúny - Colchicum

Ocúnům se lidově říká naháčky, to proto, že když na podzim kvetou, nemají listy. Z cibule uložené hluboko v zemi vyrostou jen zvonkovitě trychtýřovité květy. Velké sytě zelené a lesklé listy vyraší zjara. V plném létě usychají a zatahují, takže květy se objevují na podzim bez listů. Miluje slunce, polostín a je velmi vhodný pro zplanění. Je to ideální podzimní květina.

Cibule sázíme v srpnu a začátkem září 10 - 20 cm hluboko, jsou mrazuvzdorné. Jsou vhodné do skalek, do popředí záhonů, pěknou ozdobou jsou i v trávnících. Z jedné hlízy vykvétá hned v prvním roce výsadby i několik květů.

 

Zahájili jsme předprodej cibulek na podzim 2021

Cibulky v předprodeji si již můžete koupit za následujících podmínek:

  • Objednávku můžete vytvořit nyní. Je maximální výběr. Cibulky vám odešleme začátkem září. V optimální dobu k jejich výsadbě.
  • Objednávku kterou nyní uděláte, musíte zaplatit nejpozději do 14 dnů od objednání. V opačném případě bude objednávka po dvou týdnech stornována, a cibulky budou opět nabídnuty do prodeje. Zaplatit je možné platební kartou, nebo online bankovním převodem, hned při vytváření objednávky, nebo později bankovním převodem. Instrukce k platbě bankovním převodem obdržíte na e-mail který jste uvedli při zadávání objednávky.
  • Cibulky v předprodeji nelze objednat na dobírku. Na dobírku si je můžete koupit až na podzim, až budou fyzicky na skladě (pokud nějaké zbydou).
  • Pokud už máte některé cibulky v předprodeji objednané, a chcete si doobjednat další, zvolte dopravu "Doobjednávka". Tato doprava je zdarma, protože vaše doobjednávka bude automaticky přiřazená k vaší první objednávce, a cibulky budou poslány na adresu kterou jste zadali v první objednávce.

Cibulky které si teď objednáte, vám budeme posílat až začátkem září. Je to doba vhodná k výsadbě cibulek. Teď jsou cibulky ještě v zemi na holandských plantážích.

  • Skladem znamená, že cibulky jsou u nás na skladě, a hned je odesíláme (pondělí až středa)
  • Vyprodáno znamená, že cibulky jsou vyprodané, a nelze je objednat.
  • Předobjednávka znamená, že jsme pro vás nakoupili tyto cibulky, ale na skladě je budeme mít až koncem srpna. Odesílat objednané cibulky vám budeme začátkem září. V době, která je nejvhodnější pro sázení.
autumnale album1
Ocún Colchicum autumnale Album 3 ks
Předobjednávka - odesíláme začátkem září (> 10 balení)
148 Kč / balení

Panensky bílý ocún.

783
giganteum
Ocún Colchicum giganteum 3 ks
Předobjednávka - odesíláme začátkem září (> 10 balení)
153 Kč / balení

Ocún s obřími květy. Z jedné cibule vyraší až 20 květů.

786
Waterlily
Ocún Colchicum Waterlily 3 ks
Předobjednávka - odesíláme začátkem září (> 10 balení)
170 Kč / balení

Krásný růžový ocún s plnými květy. Miluje slunce, polostín a je velmi vhodný pro zplanění. Ideální podzimní květina.

780
3 položek celkem