Krvokvět Scadoxus

Krvokvět, Scadoxus (dříve Haemanthus)

Patří do čeledi Amaryllidaceae, amarylkovité, a podobně jako amarylky se i pěstuje. Není mrazuvzdorný, pěstujeme ho v květináči, který přes léto můžeme umístit ven. Nejvhodnější místo je v polostínu, nesnáší přímé sluneční záření.

Cibuli sázíme do propustného substrátu, bohatého na živiny, tak, aby byla těsně pod povrchem země. Do substrátu je vhodné přidat dobře uleželý kompost.

Na dno nádoby dáme alespoň 5 cm vysokou drenážní vrstvu. Zabráníme tak přemokření a následnému zahnívání kořenů.
Rostliny mají křehké a dužnaté kořeny proto při přesazování zacházíme s rostlinami velmi opatrně, aby nedošlo, k jejich zbytečnému poškození.
Raději přesazujeme rostliny během zimního odpočinku a to jednou za několik let.

Aby jsme měli krásné a velké květenství, rostlinu během vegetace pravidelně přihnojujeme tekutým hnojivem. Zaléváme vždy po mírné vyschnutí substrátu.

Na podzim rostliny přeneseme do chladnější místnosti kolem 13-17°C a omezíme zálivku na nezbytné minimum aby substrát úplně nevyschl. .

  • Skladem znamená, že cibulky jsou u nás na skladě, a hned je odesíláme

  • Vyprodáno znamená, že cibulky jsou vyprodané, a nelze je objednat.

  • Předobjednávka znamená, že jsme pro vás nakoupili tyto cibulky, ale na skladě je ještě nemáme. Objednané cibulky vám budeme odesílat v době která je u nich uvedena.

krvokvět1
132 Kč / balení

Cibulnatá trvalka, která překvapí květenstvím ve tvaru červené koule. Obzvláště vynikne ve větší skupině. Květenství je složené až z 200 kvítků které spolu tvoří kouli o průměru...

561
1 položek celkem