Křín

Křín Jde o cibulovinu, která se pěstuje především pro své opravdu nádherné květy, které se podobají liliím. Na jejich mohutném stvolu se nacházejí až 15 cm široké květy omamné vůně. S těmito krásnými květy se můžeme kochat v období od května až do srpna. Nejčastěji se objevují zbarvené do bílé, růžové či červené. Kromě nádherných květů na křínu také naleznete opravdu dlouhé, mečovité listy, které mohou měřit až 90 centimetrů.

Rostlina potřebuje hlinitou půdu a světlé stanoviště, ale bez dopadu přímého a ostrého slunce. Zcela vyhovující je běžná pokojová teplota, v období klidu je nutný pokles teploty na 8 až 10 °C. Pokud by k tomuto potřebnému poklesu nedošlo, sice jí neublížíte, ale nelze v následujícím roce očekávat její krásné květy. Od jara až do prvních květů je nutné dopřát rostlině vydatnou zálivku. Naopak nástupem zimy a souvisejícího odpočinku, je třeba zálivku výrazně omezit.

  • Skladem znamená, že cibulky jsou u nás na skladě, a hned je odesíláme

  • Vyprodáno znamená, že cibulky jsou vyprodané, a nelze je objednat.

  • Předobjednávka znamená, že jsme pro vás nakoupili tyto cibulky, ale na skladě je ještě nemáme. Objednané cibulky vám budeme odesílat v době která je u nich uvedena.

CinthoAlpha1
285 Kč / ks

Křín je podobný amarylkám, a podobně se pěstuje. Zasaďte cibuli do květináče, a přes léto ji můžete nechat venku, na teplém slunném místě, kde vám nádherně pokvete nápadnými...

453
1 položek celkem