Křín

Křín Jde o cibulovinu, která se pěstuje především pro své opravdu nádherné květy, které se podobají liliím. Na jejich mohutném stvolu se nacházejí až 15 cm široké květy omamné vůně. S těmito krásnými květy se můžeme kochat v období od května až do srpna. Nejčastěji se objevují zbarvené do bílé, růžové či červené. Kromě nádherných květů na křínu také naleznete opravdu dlouhé, mečovité listy, které mohou měřit až 90 centimetrů.

Rostlina potřebuje hlinitou půdu a světlé stanoviště, ale bez dopadu přímého a ostrého slunce. Zcela vyhovující je běžná pokojová teplota, v období klidu je nutný pokles teploty na 8 až 10 °C. Pokud by k tomuto potřebnému poklesu nedošlo, sice jí neublížíte, ale nelze v následujícím roce očekávat její krásné květy. Od jara až do prvních květů je nutné dopřát rostlině vydatnou zálivku. Naopak nástupem zimy a souvisejícího odpočinku, je třeba zálivku výrazně omezit.

 

  • Skladem znamená, že cibulky jsou u nás na skladě, a hned je odesíláme (pondělí až čtvrtek)
  • Objednáno u dodavatele znamená, že cibulky máme objednané u holandského dodavatele, a jsou na cestě k nám na sklad. Můžete si je také koupit, ale odešleme je až příjdou (většinou to bývá do jednoho týdne).
  • Vyprodáno znamená, že cibulky jsou vyprodané, a nelze je objednat.
  • Momentálně nedostupné znamená, že cibulky nakupujeme u dodavatele, a zatím je nelze zakoupit.
CinthoAlpha1
Novinka
Křín Cintho Alpha Crinum
Momentálně nedostupné
285 Kč / ks

Křín je podobný amarylkám, a podobně se pěstuje. Zasaďte cibuli do květináče, a přes léto ji můžete nechat venku, na teplém slunném místě, kde vám nádherně pokvete nápadnými...

453
1 položek celkem