Jakubská lilie Sprekelia formossisima

 

Sprekelia formossisima (L.) Herbert 

Jakubská lilie je cibulovina pocházející z Mexika a Guatemaly. V Evropě se pěstuje 400 let, a její květ je ve znaku řádových rytířů sv. Jakuba. Jakubskou lilii můžeme pěstovat jako pokojovou rostlinu, nebo na balkonu či terase v květináči, ale i na zahradě ve volné půdě. Je teplomilná, takže na zimu ji musíme z půdy vyjmout. Přes zimu ji uchováváme v chladnější místnosti od 12 stupňů výše. Sázíme ji do výživného substrátu tak, aby špička cibule vykukovala ze země. Krásný karmínový květ je na stvolu vysokém 30-40 cm. Jakubská lilie je velmi krásná pokud ji zasadíme do skupiny několika rostlin.

  • Skladem znamená, že cibulky jsou u nás na skladě, a hned je odesíláme (pondělí až středa)
  • Vyprodáno znamená, že cibulky jsou vyprodané, a nelze je objednat.
  • Předobjednávka znamená, že jsme pro vás nakoupili tyto cibulky, ale na skladě je budeme mít až koncem srpna. Odesílat objednané cibulky vám budeme začátkem září. V době, která je nejvhodnější pro sázení.
Sprekelia9
148 Kč / balení

Jakubská lilie je málo známá ale přesto po staletí pěstovaná rostlina s krásným karmínově červeným květem. Vynikne ve skupinách několika rostlin. Jedno balení obsahuje 3 cibulky.

537
Sprekelia Jacobean Lily Aztec Lily 1
399 Kč / balení

Jakubská lilie je málo známá ale přesto po staletí pěstovaná rostlina s krásným karmínově červeným květem. Vynikne ve skupinách několika rostlin. Jedno balení obsahuje 9 cibulek.

777
2 položek celkem